Tropicana

Yerel lezzetlerin buluştuğu meyve suyu markası Anthony T. Rossi tarafından 1947 yılında kurulan Tropicana markası, 1998 yılında PepsiCo bünyesine katıldı. İlk olarak kumlu toprak koşulları ve gelişmiş sulama uygulamalarıyla üretilen Florida portakalları ile ürettiği portakal suyu kategorisinde uzmanlaşan Tropicana markası 90'ların başında giderek dünyaya yayıldı.

Dünyanın en çok satan meyve suyu markası* olan Tropicana, 2012 yılında global olarak 3,2 milyar dolar ciro yaptı. 70'ten fazla ülkede yer alan Tropicana 2013 yılında Türkiye'de tüketicilerle buluştu. Meyve suyu uzmanlığını Türk tüketicileri için kullanan Tropicana, Türkiye'de ilk kez meyveleri en lezzetli olduğu kabul edilen yerel bölgelerden alarak meyve suyuna dönüştürüyor.

Tropicana’nın ürün portföyünde Bursa Şeftali, Malatya Kayısı, Afyon Vişne, Anadolu Karışık Meyve, Amasya Yüzde 100 Elma Suyu ve Portakal Nektarı bulunuyor. Tropicana’nın geniş ürün gamı içerisinde pastanelerin unutulmaz ve vazgeçilmez tatları, Limonata, İnce Parçacıklı Portakal, Vişneli İçecek ve Elmalı Limonata içecekleri de yer alıyor.