Basın Bültenleri

 • Ramon Laguarta PepsiCo’nun yeni CEO’su seçildi
  8 Ağustos 2018

  10 yıldan fazla süredir PepsiCo’nun güçlü bir performans elde etmesini sağlayan, şirketin Fayda Gözeten Performans vizyonunun temelini atan ve şirketin pozisyonunu sürekli başarıya çeviren Indra K. Nooyi CEO’luk görevinden ayrıldı Bilgi için »

 • PepsiCo, “Kızlarımız Okuyor” projesiyle kız öğrencilerin geleceğini aydınlatmaya devam ediyor
  6 Ağustos 2018

  PepsiCo ve Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (BAUSEM), PepsiCo’nun eğitimde fırsat eşitsizliğiyle mücadeleye katkıda bulunmak üzere hayata geçirdiği “Kızlarımız Okuyor” projesi kapsamında eğitimde iş birliği yaparak kız öğrencilerin kendilerine parlak bir gelecek yaratmalarına destek oluyor.Bilgi için »

 • PepsiCo Türkiye’nin İnsan Kaynakları Direktörlüğü’ne Yeni Atama
  30 Temmuz 2018

  PepsiCo Türkiye İnsan Kaynakları Direktörlüğü pozisyonuna Cristina Meson atandı Bilgi için »

 • PepsiCo’nun ikinci çeyrek finansal sonuçları beklentileri aştı
  13 Temmuz 2018

  PepsiCo, 2018 ikinci çeyreğini yüzde 2.6 organik ciro artışıyla tamamlayarak başarılı performansını sürdürdü. Bilgi için »

 • PepsiCo’nun da içinde bulunduğu üç Türk şirketi Avrupa’nın ekolojik yenilikçilik şampiyonu olma yolunda
  3 Temmuz 2018

  Türkiye'den üç şirket, ekolojik yenilikçilik vasıtasıyla, sürdürülebilir kalkınmaya en üstün katkıyı sağlayan işletmeleri ödüllendiren bir program olan Avrupa Çevre İş Ödülleri kısa listesine girmeye hak kazandı. Bilgi için »

 • PepsiCo’dan temiz ve yaşanabilir bir dünya için çevre dostu uygulamalar
  4 Haziran 2018

  PepsiCo, insanlar ve dünya için daha sağlıklı bir gelecek yaratma vizyonu kapsamında gerçekleştirdiği çevre dostu uygulamalar ile fark yaratıyor. Fayda Gözeten Performans gündemiyle sürdürülebilirliği iş stratejilerine dahil eden şirket, ürünler, insan ve dünya konu başlıkları altında örnek adımlar atıyor. Bilgi için »

 • PepsiCo Kuluçka Programı ile Geleceğin Yiyecek ve İçecek Markalarına Destek Vermeye Devam Ediyor
  16 Mayıs 2018

  PepsiCo, kuluçka programı Nutrition Greenhouse ile beslenme odaklı girişimlere 300.000 Euro değerinde hibe ve ödül vermeye hazırlanıyor. Bilgi için »

 • PepsiCo Türkiye’den çiftçilere sürdürülebilir tarım için destek
  11 Mayıs 2018

  Dünyanın en büyük tarım işletmelerinden biri olan PepsiCo, yeni nesil tarım teknolojilerini temel alan uygulamaları ile çiftçilere sürdürülebilir tarım konusunda destek oluyor. Bilgi için »

 • PepsiCo ilk çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı
  3 Mayıs 2018

  PepsiCo, 2017 yılındaki başarılı performansını 2018’in ilk çeyreğinde de sürdürdü. Şirket geçtiğimiz senenin aynı dönemine göre net gelirini %2 artırarak 1.34 milyar dolar seviyesine çıkardı. Bilgi için »

 • PepsiCo 2017 finansal sonuçlarını açıkladı
  22 Şubat 2018

  PepsiCo, %1.2’lik artışla 63,5 milyar dolara ulaşan net geliri ve %2.3’lük organik ciro büyümesi ile 2017 yıl sonu hedeflerini gerçekleştirdiğini duyurdu Bilgi için »

 • PepsiCo’dan Çukurova Ekonomisine Kalifiye İşgücü Konusunda Eğitim ve Uygulama Desteği
  18 Ocak 2018

  PepsiCo, öğrencilerin iş hayatına hazırlanması ve mesleki farkındalıklarının artırılması için Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ‘Okul-Sanayi İşbirliği’ programını hayata geçiriyor. Bilgi için »

 • PepsiCo’nun Global Yetenek Yönetimi, Çeşitlilik ve Dahil Etme Kıdemli Başkan Yardımcılığı Görevine Ümran Beba Getirildi
  16 Ocak 2018

  PepsiCo’nun Global Yetenek Yönetimi, Çeşitlilik ve Dahil Etme Kıdemli Başkan Yardımcılığı görevi, şirkette uzun yıllardır üst düzey pozisyonlarda görev alan Ümran Beba’ya verildi. Bilgi için »

 • PepsiCo’ya Sürdürülebilir İş Ödülü
  20 Ekim 2017

  Dünyanın en büyük yiyecek ve içecek şirketlerinden olan PepsiCo, Naturalis projesiyle Sürdürülebilir İş Ödülü’ne layık görüldü Bilgi için »

 • PepsiCo’dan, Fayda Gözeten Performans 2025 Hedefleri’ne Doğru Büyük İlerleme
  27 Eylül 2017

  Dünyanın en büyük yiyecek ve içecek şirketlerinden olan PepsiCo, Fayda Gözeten Performans 2025 hedefleri doğrultusunda, ürün portföyü, su, sürdürülebilir tedarik ve çeşitlilik ile beraber diğer pek çok kritik alanda gelişme gösterdi. Bilgi için »

 • PepsiCo’dan Küresel Acil Müdahale Koalisyonu’na Destek
  25 Temmuz 2017

  Önde gelen sekiz uluslararası yardım örgütü tarafından oluşturulan Küresel Acil Müdahale Koalisyonu , halihazırda açlık ve kıtlıkla mücadele eden insanların hayatta kalmasının temellerinin atılmasına katkı sağlamak üzere fon bağışı çalışmalarına başladı. Bilgi için »

 • PepsiCo’nun ikinci çeyrek mali sonuçları beklentileri karşılıyor
  19 Temmuz 2017

  PepsiCo, 2017 ikinci çeyreğini, yüzde 3,1 organik ciro artışıyla tamamlayarak mali beklentileri gerçekleştirdi Bilgi için »

 • PepsiCo ilk çeyrekte mali hedeflerine ulaştı
  28 Nisan 2017

  PepsiCo, 2017 ilk çeyreğinde, yüzde 1,6 ciro ve yüzde 19 faaliyet kârı artışı sağlayarak mali hedeflerini gerçekleştirdi Bilgi için »

 • PepsiCo, Avrupa’da Üst Üste 6. Kez En İyi İşveren Markası Oldu!
  6 Mart 2017

  Sahip olduğu çok sayıda dev markayla gıda ve içecek sektöründe global bir lider olan PepsiCo, üst üste 6. kez Avrupa’nın en iyi işveren markası ödülünün sahibi oldu. Bilgi için »

 • PepsiCo Türkiye’deki 6’ncı Fabrikasının Temelini Manisa’da Attı
  13 Aralık 2016

  PepsiCo’nun Manisa’da 2017’de faaliyete geçirmeyi planladığı yiyecek fabrikasının temeli, 13 Aralık’ta, Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde atıldı. Törene,  Manisa Vali Vekili Ünal Çakıcı, Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Güzgülü ve PepsiCo Türkiye Genel Müdürü Levent Yüksel katıldı. Bilgi için »

 • PepsiCo, “Kızlarımız Okuyor” bursuyla onlarca kız öğrenciye eğitim imkanı sunuyor
  8 Eylül 2016

  Dünyanın lider yiyecek içecek şirketlerinden PepsiCo, “Kızlarımız Okuyor” burs ve staj programı ile kız öğrencilerin eğitimine destek vermeyi sürdürüyor. Hâlihazırda 40’ı ortaöğretim, 32’si yüksekokul ve üniversite öğrencisi olmak üzere 72 kız öğrenciye eğitim imkânı sunan PepsiCo, sunduğu eğitim programı ile kız öğrencileri iş dünyasına da hazırlıyor. Bilgi için »

 • FMCG sektöründe bir ilk olan girişim ve teknoloji yarışması “PepsiCo Insight Challenge” için başvurular başladı
  2 Eylül 2016

  Dünyanın lider yiyecek içecek şirketlerinden PepsiCo, Nielsen’in ana sponsorluğunda; Kolektif House ve Hackquarters işbirliğiyle girişim ve teknoloji yarışmasını hayata geçiriyor. Bilgi için »

 • PepsiCo Türkiye çalışanlarından gelecek nesillere armağan: PepsiCo Batı Türkiye Hatıra Ormanı
  10 Mayıs 2016

  PepsiCo Türkiye çalışanlarının inisiyatifiyle oluşturulan ‘PepsiCo Batı Türkiye Hatıra Ormanı’ projesi doğrultusunda, 8 Mayıs’ta Eskişehir’in Mollaoğlu Köyü’nde bir araya gelen PepsiCo çalışanları ve Batı Türkiye Distribütörleri, ilk etapta 2 hektarlık alana 2 bin fidan kazandırarak gelecek nesillere bir hatıra ormanı miras bırakmayı hedefliyor. Çalışanların bir sonraki hedefi ise projeyi 5 ilde 10.000 ağaçla daha da büyütmek. Bilgi için »

 • PepsiCo Türkiye Levent ve Ümraniye Ofisleri Artık Yeşil Ofis
  14 Ocak 2016

  PepsiCo Türkiye iki merkez ofisinde, WWF – Türkiye tarafından yürütülen tasarruf ve iyileştirme programında, Yeşil Ofis diploması almaya hak kazanırken, Türkiye’nin programı en hızlı tamamlayan şirketi olmayı başardı. Bilgi için »

 • 50. Yılında PepsiCo’dan İzmit’e 5000 Ağaçlık Armağan
  9 Aralık 2015

  Dünyanın en büyük yiyecek içecek şirketlerinden PepsiCo, 50. yılını “Fayda Gözeten Performans” vizyonu çerçevesinde belirlenen sosyal sorumluluk projeleri ile kutluyor. Bilgi için »

 • Adıyaman’daki GAP-Cheetos Çocuk Gelişim Merkezleri 10 Yaşında!
  8 Aralık 2015

  Türkiye’de eğitim alanında fırsat ve olanak eşitsizliğini gidermek amacıyla 12 yıldır PepsiCo’nun desteğiyle gelişerek büyüyen “GAP-Cheetos Çocuk Gelişim Merkezleri” projesi kapsamında Adıyaman ve Gölbaşı’nda 2005 yılında açılan merkezler 10 Bilgi için »

 • PepsiCo 50. Yılını Sosyal Sorumluluk Projeleriyle Kutluyor
  1 Aralık 2015

  Dünyanın en büyük yiyecek içecek şirketlerinden PepsiCo, 50. yılını “Fayda Gözeten Performans” vizyonu çerçevesinde belirlenen sosyal sorumluluk projeleriyle kutluyor. Bilgi için »

 • PepsiCo Tüm Dünyada 6 Milyon Kişiye Temiz ve Güvenli Su Sağlıyor
  25 Eylül 2015

  Fayda Gözeten Performans vizyonuyla, faaliyet gösterdiği bölgelerde çevresel ve toplumsal sürdürülebilirlik konularında çalışmalar yapan PepsiCo ve PepsiCo Vakfı, temiz ve güvenli su kaynaklarının sağlanması kapsamında yaptığı çalışmalarla tüm dünyada toplam 6 milyon kişiye güvenli ve temiz su sağlıyor. Bilgi için »

 • PepsiCo’da Üst Düzey Atama
  23 Temmuz 2015

  PepsiCo ile Unilever arasındaki bir ortak girişim olan Pepsi Lipton'un Başkanı ve CEO’su olarak tüm dünyada PepsiCo’nun çay kategorisindeki işlerini yöneten Eugene Willemsen (47), Global Kategoriler ve Franchise Yönetimi Başkan Yardımcısı unvanıyla PepsiCo İcra Kurulu üyeleri arasına katıldı. Bilgi için »

 • PepsiCo Türkiye Yılın Stajyerini Seçti
  14 Temmuz 2015

  PepsiCo Türkiye’nin ülkemizin genç yeteneklerini keşfedip iş hayatına katmayı hedeflediği “Yılın Stajyeri” Bilgi için »

 • GAP-Cheetos Cocuk Gelisim Merkezleri Kendine Guvenen. Basarili. Bilincli ve Mutlu Cocuklar Yetistiriyor
  5 Mayıs 2015

  Dokuz Eylül Üniversitesi’nin Türkiye genelinde 13 adet bulunan GAP-Cheetos Çocuk Gelişim Merkezleri arasından Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan 8 merkezde yaptığı detaylı araştırma, yürütülen projenin hem çocuklara hem de bölgeye çok olumlu etkiler yarattığını ortaya koydu. Bilgi için »

 • PepsiCo Etik Firmalar
  2 Nisan 2015

  Etik uygulamalarıyla öne çıkan şirketleri belirleyen global kuruluş Ethisphere Institute, yaptığı değerlendirmeler sonucunda “Dünyanın En Etik Firmaları”ndan biri olarak seçtiği PepsiCo’yu 2015 yılında da ödüllendirdi. Bilgi için »

 • PepsiCo Patates Üreticileri Nevşehir'de Buluştu
  19 Mart 2015

  PepsiCo Türkiye, 27 tedarikçi ve 380’den fazla çiftçiyle, Türkiye’de sanayilik patates üretiminin 4’te 3’ünü. Bilgi için »

 • PepsiCo En İyi İş Veren
  16 Mart 2015

  66 milyar ABD dolarını aşan net geliri ve sahip olduğu çok sayıda dev markayla gıda ve içecek sektöründe global bir lider olan PepsiCo, üst üste 5. kez Avrupa’nın en iyi işveren markası. Bilgi için »

 • PepsiCo Türkiye’den Somalı çocuklara anlamlı destek
  17 Kasım 2014

  Eğitimdeki fırsat eşitsizliklerini en aza indirmek amacıyla 10 yılı aşkın süredir T.C. Başbakanlık GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın inisiyatifiyle GAP-Cheetos Çocuk Gelişim Merkezleri projesini sürdüren PepsiCo Türkiye, GAP Bölgesi dışındaki ilk merkezini Soma’da açtı. Başta 13 Mayıs’ta Soma’da yaşanan maden faciası ardından ailelerini ve yakınlarını kaybeden Somalı çocuklar olmak üzere bölge çocuklarının yaşadıkları travmayı atlatmalarına yardımcı olmak ve devam eden eğitim hayatlarına destek olmak üzere faaliyetlerine başlayan Soma GAP-Cheetos Çocuk Gelişim Merkezi’nin tüm donanım listesinin bedeli PepsiCo Türkiye çalışanlarının bağışları ile karşılandı. Bilgi için »

 • Great Place To Work Enstitüsü’nden PepsiCo’ya ‘’ Türkiye’nin En İyi İşverenleri’’ Ödülü!
  26 Mayıs 2014

  Dünyada 49 ülkede faaliyet gösteren ve bulunduğu tüm ülkelerde en iyi işverenlerin belirlenmesinde araştırma yöntemleri ile önemli bir saygınlığa ve öncülüğe sahip olan Great Place to Work Enstitüsü bu yıl ikinci kez Türkiye’nin en iyi işverenlerini belirledi. Bilgi için »

 • PepsiCo Türkiye, sosyal medyada Xbox Kinect kazandırıyor!
  22 Ekim 2013

  Türkiye’nin en çok sevdiği yiyecek ve içecek markalarını bünyesinde barındıran PepsiCo Türkiye, şimdi Twitter üzerinden düzenlediği yarışma ile sevenlerine 1 ay boyunca her hafta 1 adet Microsoft Xbox Kinect hediye ediyor! Bilgi için »

 • PepsiCo ünlü sosyal medya yazarları ile hasatta
  16 Eylül 2013

  Kaliteli patates yetiştirmeyi, verimi artırmayı ve tarımsal üretimde sürdürülebilirlik sağlamayı en büyük önceliklerinden sayan PepsiCo Türkiye, Kayseri’de Patates Hasadı etkinliği düzenledi. Türkiye’nin önce gelen yeme-içme blog yazarlarının davet edildiği etkinlikte PepsiCo Türkiye’nin tüketicilerine en iyisini sunabilmek adına en kaliteli hammaddeye ulaşmak, çevreye karşı olan sorumluluğunu en üst düzeyde uygulamaya koymak ve de birlikte çalıştığı çiftçilere ve tedarikçilere yatırım yapmak amacıyla hız kesmeden devam ettirdiği Sürdürülebilir Tarım konusundaki planları konuklara aktarıldı. Bilgi için »

 • Great Place to Work Enstitüsü’nden PepsiCo Türkiye’ye “Türkiye’nin En İyi İşvereni” Ödülü
  27 Haziran 2013

  Dünyada 49 ülkede faaliyet gösteren ve bulunduğu tüm ülkelerde en iyi işverenlerin belirlenmesinde araştırma yöntemleri ile önemli bir saygınlığa ve öncülüğe sahip olan Great Place to Work® Enstitüsü bu yıl ilk kez Türkiye’nin en iyi işverenlerini belirledi. Bilgi için »

 • PepsiCo, dünyanın çalışmak için en iyi çok uluslu şirketlerinden biri seçildi
  29 Kasım 2012

  Dünyanın en büyük yiyecek-içecek şirketlerinden biri olan PepsiCo, “Great Place to Work (Çalışmak için Harika Bir Yer) Enstitüsü” tarafından dünyanın çalışmak için en iyi çok uluslu şirketlerinden biri seçildi. 2011 yılı sonu ve 2012 yılı ortasının baz alındığı ve yaklaşık 5 bin 700 şirketin değerlendirildiği araştırmada, dünyanın çalışmak için en iyi 25 çok uluslu şirketi belirlendi. Çok uluslu şirketler sıralamasına girebilen 350 şirket arasından da 11. sırada yer alan PepsiCo, başarılı İnsan Kaynakları uygulamalarını bir kez daha tescil ettirmiş oldu. Bilgi için »

 • PepsiCo Türkiye İnteraktif Pazarlama Zirvesi 2012’nin Resmi Sponsoru Oldu
  22 Eylül 2012

  Dünyanın ikinci en büyük yiyecek ve içecek şirketi PepsiCo olarak, kendi alanının en büyük ve en köklü pazarlama zirvesi olan ‘’İnteraktif Pazarlama Zirvesi 2012’’nin 7. yılında resmi sponsoru oldu. İnternet mecrasının ekonomik değer yaratan bütün bölümlerinin tartışıldığı zirvede sosyal medya ve marka iletişiminde internetin önemi ve yeri masaya yatırıldı. Dünya çapında her biri İnteraktif Pazarlama alanında uzman konuşmacıların da katıldığı IPZ’12 19- 20 Eylül tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Bilgi için »

 • PepsiCo Türkiye İş ve Sosyal Beceriler Semineri, ilk sertifikalarını verdi
  19 Eylül 2012

  PepsiCo Türkiye, ilk kez düzenlediği İş ve Sosyal Beceriler Semineri ile gençlerin kariyerlerine yön veriyor. Bilgi için »

 • PepsiCo’ya “Sürdürülebilirlik” konusunda büyük onur
  15 Eylül 2012

  Dünyanın ikinci en büyük yiyecek ve içecek şirketi PepsiCo, sürdürülebilir iş uygulamalarını destekleme konusundaki liderliğinden dolayı Dow Jones Sürdürülebilirlik İndeksi (DJSI) ve Karbon Saydamlık Projesi (CDP) tarafından onurlandırıldı. Bilgi için »

 • Dünya Su Haftası'nda Stockholm Endüstri Su Ödülü'ne PepsiCo layık görüldü
  01 Eylül 2012

  PepsiCo’nun Fayda Gözeten Performans vizyonuna büyük ödül! Bilgi için »

 • “Kızlarımız Okuyor” öğrencileri karne başarılarını PepsiCo Yiyecek Türkiye yöneticileriyle İstanbul’da kutladı
  15 Ağustos 2012

  PepsiCo Yiyecek Türkiye tarafından 2009 yılında hayata geçirilen ve 58 kızımızın faydalandığı “Kızlarımız Okuyor” projesinden faydalanan kız öğrenciler, karne hediyesi olarak PepsiCo Yiyecek Türkiye Genel Müdürü Ece Aksel tarafından İstanbul’a davet edildi. Bilgi için »

 • PepsiCO Dünya Başkanı Indra Nooyi, ikinci çeyrek sonuçlarını açıkladı
  26 Temmuz 2012

  PepsiCo’nun 5 kritik alanda performansını daha da iyileştirmeye ve hedeflediği rakamlara ulaşmaya odaklandığını vurgulayan Nooyi, bu alanların markalarımızın gücünü artırma, inovasyon, uygulama, verimlilik ve nakit getirilerin artırılması olduğunu belirtti. Bilgi için »

 • PepsiCo Dünya Başkani Indra Nooyi Türki̇ye’deydi̇
  13 Temmuz 2012

  PepsiCo Başkanı ve CEO’su Indra Nooyi 19-21 Haziran 2012 tarihleri arasında Türkiye’yi ziyaret etti. Bilgi için »

 • Sosyal Medya Ödüllerinde Yedigün Ve Ruffles Başarisi
  4 Ocak 2012

  Türkiye’de sosyal medya alanındaki ilk ve tek ödül töreni olan Sosyal Medya Ödülleri İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Kulubü tarafından 9-10 Aralık 2011 tarihlerinde İTÜ Maçka Yerleşkesi’nde, 4.Bilim Teknolojileri Zirvesi dahilinde gerçekleştirildi. Bilgi için »

 • En İyi Viral Reklam Kategorisinde Yedigün, “Patlak Sokaklar” dizisiyle birinci oldu
  3 Ocak 2012

  Yedigün’ün Facebook sayfasında takipçileriyle paylaştığı ve yayınlandığı günden itibaren büyük ilgi uyandıran Türkiye’nin ilk viral dizisi “Patlak Sokaklar” bu yıl ikincisi düzenlenen Sosyal Medya Ödülleri’nin En İyi Viral Reklam kategorisinde rakipleri arasından sıyrılarak birinci oldu. Bilgi için »

 • PepsiCo Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Indra Nooyi Türkiye’yi ziyaret etti
  16 Ekim 2011

  PepsiCo Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı 14 – 16 Ekim tarihleri arasında, gelişmekte olan Türkiye pazarını derinlemesine anlamak, PepsiCo Türkiye faaliyetlerinin dikkat çekici performansının hakkında konuşmak ve geleceğe ilişkin planları öğrenmek için İstanbul’u ziyaret etti. Bilgi için »

 • PepsiCo, Global 500 Karbon Saydamlık Liderliği Endeksine dahil edildi
  15 Ekim 2011

  PepsiCo, sera gazı emisyonları, su yönetimi ve iklim değişimiyle ilgili diğer stratejileri konusundaki bilgilerinin açıklanması konusundaki yaklaşımı nedeniyle Karbon Saydamlık Projesi’nin (CDP) Global 500 Karbon Saydamlık Liderliği Endeksi’ne dahil edildi. Endekse ilk defa giren PepsiCo, karbon saydamlık puanını (71’den) 90’a, karbon performans puanını ise (B’den) A-‘ye yükseltti. Bilgi için »

 • Ümran Beba, Avrupa’nın en büyük kadın konferansı W.I.N.’de konuşma yapan tek Türk oldu
  7 Ekim 2011

  PepsiCo Asya Pasifik Bölgesi Başkanı Ümran Beba, 70 ülkeden temsilcilerin katıldığı Avrupa’nın en büyük kadın konferansı olan 14. Uluslararası Kadın Ağı Konferansı’nda (W.I.N.) konuşma yapan tek Türk oldu. Sürdürülebilir bir gelecek için kadın gücünü desteklemek, kadınlara liderlik ve iş hayatı gibi konularda yol göstermek ve profesyonel hayatlarına ilham vermek amacıyla faaliyet gösteren W.I.N., dünyanın en geçerli uluslararası platformlarından birini oluşturuyor. Bilgi için »

 • PepsiCo’nun dünyanın ilk %100 bitkisel şişesine Bilimler Akademisi Ödülü
  16 Eylül 2011

  Çevresel sürdürülebilirlik konusunda yenilikçilik ve liderlik misyonunu sürdüren PepsiCo’nun tamamen bitkisel ve yenilenebilir kaynaklardan ürettiği dünyanın ilk bitkisel pet şişesinin yaratıcısı PepsiCo Ar-Ge Direktörü Prasad Joshi, PepsiCo Bilimler Akademisi Ödülü’nün sahibi oldu. Bilgi için »

 • PepsiCo, 2011 Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde “En İyi Yiyecek İçecek Şirketi” Seçildi
  15 Eylül 2011

  PepsiCo, geçtiğimiz günlerde 2011 Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’ne (DJSI) dahil olduğunu açıkladı. PepsiCo, DJSI Yiyecek İçecek Süper Sektöründe bir numaralı şirket olarak yerini alırken, değerlendirmesi yapılan 19 süper sektör arasında menşei Birleşik Devletler olan ve en üst sırayı alan tek şirket oldu. Ayrıca PepsiCo üst üste üç yıl, içecek sektörünün lideri sıfatını da kazanmış oldu. Bilgi için »

 • PepsiCo Asya-Pasifik Bölgesi Başkanı Ümran Beba’ya “Dünyada Fark Yaratanlar Ödülü”
  13 Eylül 2011

  Profesyonel kadınlara kaynak sağlayarak ve ilişkiler ağından faydalandırarak destek vermeyi amaçlayan Uluslararası Kadın İttifakı (TIAW) tarafından her sene toplam 100 kişiye verilen “Dünyada Fark Yaratanlar 100” ödülüne bu sene PepsiCo Asya-Pasifik Başkanı Ümran Beba da layık görüldü. Ümran Beba, ödülünü diğer kazananlarla birlikte, 27 Ekim 2011 tarihinde Washington DC’deki Kanada Büyükelçiliği’nde TIAW tarafından düzenlenecek Global Forum’da alacak. Beba, 2011 TIAW Global Forum’da bir de konuşma yapacak. Bilgi için »

 • PepsiCo Türkiye’nin resmi web sitesi yayında
  19 Temmuz 2011

  PepsiCo Türkiye’nin resmi web sitesi www.pepsico.com.tr artık yayında. PepsiCo İçecek Türkiye ve Frito Lay şirketlerini bünyesinde barındıran PepsiCo Türkiye; Pepsi, Doritos, Lay’s, 7Up, Ruffles, Cheetos, Yedigün, Tropicana, Çerezza, Fruko, Gatorade, Rocco, Tamek, A La Turca, ve Lipton Ice Tea gibi tüketicilerinin hayatına keyif katan, besin değeri arttırılmış lezzetli yiyecek ve içecek markalarını üretiyor. Bilgi için »

 • PepsiCo Türkiye Adana Fabrikası “En İyinin En İyisi“ seçildi
  23 Haziran 2011

  PepsiCo Adana Fabrikası bu yıl ilki düzenlenen Avrupa Bölgesi yiyecek, içecek ve tedarik zincirini kapsayan “En İyinin En İyisi” ödülünü almaya hak kazandı. Bilgi için »

 • PepsiCo’nun en iyi satış temsilcileri Türkiye’den çıktı
  20 Haziran 2011

  PepsiCo Türkiye satış temsilcileri Cem Ağaoğlu ve Kayıhan Fırat, 2010 yılında sergiledikleri başarılı çalışmaları sonucunda ile PepsiCo’nun en prestijli ödülü olarak gösterilen Ring of Honour’ın sahibi oldular. PepsiCo Türkiye bünyesinde 2006 yılından bu yana görevini sürdüren Kayıhan Fırat ve 2009 yılından beri şirketin bünyesinde yer alan Cem Ağaoğlu ödülleri, New York’ta düzenlenen ödül töreninde PepsiCo CEO’su Indra Nooyi tarafından verildi. Bilgi için »

 • PepsiCo, “PepsiCo10” programı ile Avrupa ve Türkiye’de gelişmekte olan iletişim ve teknoloji şirketlerini arıyor
  15 Haziran 2011

  PepsiCo, ilkini geçen sene ABD’de uygulamaya koyduğu ve büyümeye açık teknoloji şirketlerini bulmak ve desteklemek amacıyla tasarlanan yenilikçi programı “PepsiCo10” programını Avrupa’da da başlatıyor. Türkiye’nin de katılabileceği program çerçevesinde 10 taneye kadar gelişmekte olan yenilikçi teknoloji firması belirlenerek, bu firmalara medya ve dijital danışmanlık sektörünün önde gelen firmalarının destek ve yönlendirmesinin yanı sıra İngiltere’de marka bazlı programlar oluşturma fırsatı da sunulacak. Kazanan her firmaya, firmanın gelişimini desteklemek amacıyla 10 bin dolar ödül verilecek. Programa katılmak için 15 Temmuz tarihine kadar www.pepsico10.com adresine başvurabilirsiniz. Bilgi için »

 • PepsiCo Türkiye, Corporate Games’de Yüzme Kategorisinde Başarılara İmza Attı
  31 Mayıs 2011

  1988 yılından beri dünyada, 2003 yılından bu yana da Türkiye’de düzenlenen ve pek çok firmanın katıldığı, iş yaşamı, turizm ve eğlence ile bütünleşen uluslararası bir spor organizasyonu olan Corporate Games, 14-15 Mayıs 2011 tarihinde İstanbul’da gerçekleşti. Bilgi için »

 • Avrupa, Obeziteyi İstanbul’da Tartıştı
  25 Mayıs 2011

  tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen 18.Avrupa Obezite Kongresi (ECO 2011) sponsorlarından biri de PepsiCo idi. Avrupa’da toplum sağlığı açısından en önemli sorunlardan biri olarak öne çıkan obezitenin önüne geçecek yeni önleyici ve tedavi edici yöntemlerin dünyanın önde gelen bilim adamları ve sağlık profesyonelleri tarafından tartışıldı. PepsiCo, “Fayda Gözeten Performans” vizyonu çerçevesinde Toplumsal Sürdürülebilirlik ilkesine dayanarak, gelişmekte olan ülkelerden 19 araştırmacının da Türkiye gelip kongreye katılmasını sağladı. PepsiCo, kongre fuar alanında en çok ilgi çeken ve ziyaret edilen şirketlerden biri oldu. Bilgi için »

 • 11 ülkeden 35 PepsiCo’lu kadın yönetici 21. Küresel Kadın Zirvesi için İstanbul’daydı
  7 Mayıs 2011

  Her yıl farklı bir ülkede düzenlenen ve bu yıl Türkiye’de gerçekleştirilen 21. Küresel Kadın Zirvesi (Global Summit of Women ) sona erdi. 80 ülkeden kadın devlet başkan yardımcılarını, bakanları ve şirketlerin yönetim kurulu başkanlarını buluşturan ve 1000 kişinin katıldığı zirve için PepsiCo Asya - Pasifik Bölgesi Başkanı Ümran Beba da İstanbul’a geldi. Bilgi için »

 • PepsiCo Doğu Balkanlar İş Birimi Genel Müdürlüğü’ne Ahmet Levent Yüksel atandı
  30 Mart 2011

  PepsiCo Türkiye’de Entegrasyon Direktörü olarak görev yapmakta olan Ahmet Levent Yüksel, Mart 2011 itibariyle PepsiCo Doğu Balkanlar İş Birimi Genel Müdürlüğü görevine atandı. Bilgi için »

 • PEPSICO DÜNYANIN İLK BİTKİSEL ŞİŞESİNİ ÜRETTİ
  22 Mart 2011

  Çevresel sürdürülebilirlik konusunda yenilikçilik ve liderlik misyonunu sürdüren PepsiCo tamamen bitkisel ve yenilenebilir kaynaklardan üretilen dünyanın ilk pet şişesini geliştirdi. PepsiCo, bu çalışma ile içecek şişeleri üretiminde karbon ayak izini önemli ölçüde azaltabilecek. Bilgi için »

 • PepsiCo Ödülleri Topladı
  17 Mart 2011

  Pepsi’nin “Pepsi Yaşatır Seni” kampanyası, Effie ödüllerinde ‘Krizde Başarılı′ kategorisinde en başarılı kampanya seçildi. Lipton Ice Tea ise ‘İçecek’ kategorisinde “Hararetle İsteyiniz” kampanyası ile gümüş ödülün sahibi oldu. Bilgi için »

 • PepsiCo Güney Doğu Avrupa Bölgesi Başkanlığı’na Eugene Willemsen atandı
  16 Mart 2011

  PepsiCo Güneydoğu Avrupa Bölgesi Başkanlığı’na Eugene Willemsen getirildi. 1995 yılında PepsiCo ailesine katılan Willemsen, bugüne kadar pek çok ticari ve genel yönetim pozisyonlarında bulundu. Willemsen, yeni görevinde ailesiyle birlikte bölgenin merkezi Türkiye’ye yaşayacak. Bilgi için »

 • PepsiCo, Rusya’daki Wimm-Bill-Dann şirketinin alınmasıyla ilgili olarak gerekli tüm resmi onayların tamamlandığını duyurdu
  27 Ocak 2011

  PepsiCo, daha önce açıklamış olduğu, Rusya’nın önde gelen gıda ve içecek şirketi Wimm-Bill-Dann Foods OJSC’nin satın alınmasıyla ilgili olarak Rusya Federasyonu Tekelleşmeyi Önleme Servisi’nden gerekli tüm izinlerin alındığını bugün itibarıyla açıkladı. PepsiCo böylece, satınalmanın tamamlanması için gereken tüm onayları sağlamış oldu. Bilgi için »

 • Ümran Beba’nın başkanlığını yürüttüğü PepsiCo Asya Pasifik Bölgesi, Asya’daki en büyük yiyecek ve içecek fabrikasını Vietnam’da yapacak
  26 Ocak 2011

  Dünyanın ikinci en büyük yiyecek ve içecek şirketi PepsiCo’nun Vietnam’da kurulacak ve Asya’nın en büyük yiyecek ve içecek üretim tesisi olacak fabrikanın temel atma töreni, PepsiCo Asya Pasifik Bölgesi Başkanı Ümran Beba’nın katılımıyla gerçekleşti. PepsiCo’nun 2010 yılında aldığı kararlar doğrultusunda, 3 yıl boyunca Vietnam’a gerçekleştirilecek 250 milyon dolarlık yatırımın bir parçası olan Bac Ninh’de temeli atılan fabrikada, grubun ana ürünleri olan Pepsi, 7up, Mirinda, Tropicana arıtılmış su, Twister portakal suyu, Isotonic 7Up Revive ve Sting Pro gibi sporcu içeceklerinin yanı sıra Poca patates cipsi ve Poca Cheetos gibi gıda ürünlerinin üretilmesi hedefleniyor. Bilgi için »

 • Tolga Balta, PepsiCo Avrupa İşletme - Bilişim Sistemleri CFO’su oldu
  29 Aralık 2010

  PepsiCo Avrupa İşletme - Bilişim Sistemleri (BIS) CFO’luğuna, PepsiCo İçecek Türkiye’nin Mali Kontrol Direktörü Tolga Balta atandı. Son 10 yıl içinde Deloitte, Reckitt Benckiser, Ogilvy & Mather’de çeşitli yöneticilik görevlerinde bulunan Balta, PepsiCo’daki çalışma hayatına 2008 yılında PepsiCo İçecek Türkiye Finansal Kontrolörü olarak başlamıştı. Bilgi için »

 • PepsiCo, 2010’da dünya çapında “yılın işvereni” ödüllerini topladı
  27 Aralık 2010

  PepsiCo, 2010 yılı boyunca “çalışanlar açısından en iyi işyeri” olarak dünyanın çeşitli bölgelerinde birçok ödül kazandı ve takdir topladı. Şirketin bütün bölgelerdeki bölümleri, en iyi işverenler arasında önemli ve seçkin bir yer edinmiş oldu. Bilgi için »

 • PepsiCo’nun Medya Planlama-Satın alma ajansı OMD oldu
  08 Aralık 2010

  PepsiCo’nun 2011-2012 yılında çalışacağı medya planlama – satın alma ajansı OMD oldu. Bilgi için »

 • PepsiCo, “Kızlarımız Okuyor” projesi ile eğitimde fark yaratıyor
  01 Ekim 2010

  Cheetos Gelişim Merkezleri’nde eğitim gören ve lise eğitimlerine sosyo-ekonomik şartlardan ötürü kendi imkanları ile devam edemeyecek kız öğrenciler için, 2009 yılında PepsiCo’nun Türkiye’deki gıda şirketi Frito Lay Türkiye tarafından hayata geçirilen “Kızlarımız Okuyor” projesi, büyüyerek yoluna devam ediyor. Hayata geçtiği ilk sene 20, bugün ise toplam 50 kız çocuğunun lise eğitimlerine her türlü ihtiyaçları karşılanarak devam edebilmelerini sağlayan proje, PepsiCo çalışanlarının yaptığı bağışlar ve aynı zamanda şirketin de yapılan bağış kadar katkıda bulunması ile yürütülüyor. Frito Lay Türkiye, bu proje ile birlikte PepsiCo sistemi içerisinde toplumsal farklılıkların ve çeşitliliğin teşvik edilmesi adına verilen Harvey C. Russell ödülünün de sahibi olmuştu. Bilgi için »

 • PepsiCo, altı ödül ile MediaCat Felis Ödülleri’ni de topladı!
  23 Eylül 2010

  MediaCat Dergisi tarafından en iyi medya fikirleri ve stratejilerini ödüllendirmek üzere bu yıl beşincisi düzenlenen MediaCat Felis Ödülleri’nde PepsiCo markaları, 6 ayrı kategoride ödül kazandı. Bilgi için »

 • PepsiCo, önümüzdeki üç yıl boyunca Vietnam’a 250 milyon Amerikan Doları yatırım yapacak
  23 Ağustos 2010

  Dünyanın ikinci en büyük yiyecek ve içecek şirketi PepsiCo, önümüzdeki üç yıl boyunca Vietnam’a 250 milyon Amerikan Doları yatırım yapmayı planladığını açıkladı. Yeni yatırım, üretim kapasitesinin artırılması, soğutucular gibi pazar ekipmanlarının eklenmesi, mevcut markaların daha fazla güçlendirilmesi ve yenilikçilik vizyonuyla şirketin ürün portföyünün geliştirilmesi başta olmak üzere çeşitli projelere tahsis edilecek. Vietnam, önümüzdeki 20 yıllık dönem boyunca kesintisiz, yıllık en az yüzde 4.5 büyüyecek altı farklı ekonominin oluşturduğu CIVETS ülkelerinden biri olarak gösteriliyor. Bilgi için »

 • PepsiCo Türkiye Araştırma – Geliştirme Merkezi, Güneydoğu Avrupa Bölgesi’nin merkez üssü oldu
  19 Ağustos 2010

  PepsiCo sistemi içerisinde Güneydoğu Avrupa Bölgesi’nin merkez ülkesi olarak İngiltere, Fransa, İspanya, Rusya ile birlikte PepsiCo Avrupa’nın 5 yönetim merkezinden biri olan Türkiye, İzmit Suadiye’de faaliyete geçen Araştırma – Geliştirme (Ar-Ge) Merkezi ile de toplam 14 ülkenin Ar-Ge üssü oldu. PepsiCo Türkiye Ar-Ge merkezinin ana odak noktası, bölgesel lezzet tercihlerine göre ürünlerin yerelleştirilmesi ve besin kalitesinin arttırılması olacak. Ürün geliştirme süreçlerinin çok daha hızlı ve etkin olmasına olanak sağlayacak olan merkezin diğer işlevleri arasında, Türkiye'de diyet ve beslenme ihtiyaçlarına yönelik halk sağlığı sorunlarının çözümü için özel ürünler geliştirmek, tüketicilerin dengeli beslenmesine yardımcı olacak en iyi kalitede ürün geliştirmek ve çevre için daha az zararlı ambalajların uygun hale getirilmesi de yer alıyor. Bilgi için »

 • Pepsi, Yedigün ve Fruko’lar tek kapakla gün boyu sınırsız konuşturuyor!
  19 Ağustos 2010

  Pepsi ve Turkcell bir ilke imza atarak düzenledikleri ramazan kampanyasıyla kampanyaya katılan herkese 08.00-20.00 saateleri arasında sınırsız konuşma fırsatı sunuyor. Ramazan Kampanyası kapsamında 01 Ağustos – 31 Ekim tarihleri tüm Pepsi pet ürünlerinin kapakları, 2.5 litrelik Yedigün ve Fruko ürünlerinin sarı kapakları altından çıkan şifreleri Turkcell 5757’ye gönderen tüketiciler 08:00 – 20:00 saatleri arasında günlük olarak kullanabilecekleri sınırsız konuşma hakkı kazanacak. Dünyada ilk kez bir mobil kampanyanın tüm katılımcılara sınırsız konuşma hediye ettiği kampanya ile tüm Ramazan boyunca sevdiklerinizle dilediğinizce konuşabilirsiniz. Bilgi için »

 • PepsiCo, Medya Planlama-Satın alma ajansını seçmek için konkur sürecini başlattı
  19 Ağustos 2010

  PepsiCo, 2011-2012 yılında çalışacağı medya planlama – satın alma ajansını seçmek üzere konkur sürecini 03 Eylül 2010 tarihinde başlattı. Konkura portföylerinde rakip markalar barındırmayan network ajansları davet edildi . Ekim’in ilk haftası sonuçlanacak olan süreç 2 etaptan oluşuyor. Konkur sürecinin ilk aşamasını, ajansları tanıma aşaması oluştururken 2. bölümde kısa listeye kalan ajanslara strateji briefleri verilecek. Kurumsal itibar prensipleri çerçevesinde yönetilen konkur süreci, Türkiye’den bir danışman ve Londra’dan PepsiCo Stratejik Satın Alma Departmanı’ndan da destek alınarak ilerliyor. Bilgi için »

 • 2010’un ikinci çeyreğinde hisse başına kazanç yüzde 7 artarken, 6 aylık karda da hedefler aşıldı
  22 Temmuz 2010

  PepsiCo, iki önemli şişeleme fabrikasının satın alınması, önemli uluslararası pazarlarda atıştırmalık ve içecek portföyünde elde edilen geniş çaplı artışlar, stratejik girişimlerdeki disiplinli yatırımlar ve ihtiyatlı maliyet kontrolü ile geçen 2010 yılı ikinci çeyreğinde yüksek performans elde etti. Şirket, net hasılat ve ana faaliyet karında yüzde 26 artış gerçekleştirdi. Bu büyüme, şişeleme operasyonlarının (PBG ve PAS) satın alınmasının entegrasyonunu tamamlandığını ve ana sabit kur hisse başı kazancında yüzde 7 büyüme ile ilk altı aylık kar hedefinin aşıldığını gösteriyor. Bilgi için »

 • 2010’un ikinci çeyreğinde hisse başına kazanç yüzde 7 artarken, 6 aylık karda da hedefler aşıldı
  21 Temmuz 2010

  PepsiCo, iki önemli şişeleme fabrikasının satın alınması, önemli uluslararası pazarlarda atıştırmalık ve içecek portföyünde elde edilen geniş çaplı artışlar, stratejik girişimlerdeki disiplinli yatırımlar ve ihtiyatlı maliyet kontrolü ile geçen 2010 yılı ikinci çeyreğinde yüksek performans elde etti. Şirket, net hasılat ve ana faaliyet karında yüzde 26 artış gerçekleştirdi. Bu büyüme, şişeleme operasyonlarının (PBG ve PAS) satın alınmasının entegrasyonunu tamamlandığını ve ana sabit kur hisse başı kazancında yüzde 7 büyüme ile ilk altı aylık kar hedefinin aşıldığını gösteriyor. Bilgi için »

 • PepsiCo Çin Bölgesi’ne iki sürdürebilirlik ödülü
  07 Temmuz 2010

  PepsiCo Çin Bölgesi (GCR) sürdürebilirlik konusundaki çalışmaları nedeniyle son dönemde Yeşil (Düşük Karbon) ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk alanında iki ödülün sahibi oldu. Bilgi için »

 • “Kızlarımız Okusun” Kampanyasının Desteğiyle Eğitimlerine Devam Eden Gençler Başarılara İmza Atıyor
  05 Temmuz 2010

  Frito Lay Türkiye’nin sosyo-ekonomik zorluklar yaşayan kız çocuklarına 14 yaşlarından sonra her türlü ihtiyaçlarını karşılayarak lise eğitimlerine devam etmelerini sağlamayı amaçladığı “Kızlarımız Okusun” kampanyasından faydalanan gençler başarılara imza atıyor. Batman Türk Telekom Anadolu Lisesi’nde, “Kızlarımız Okusun” kampanyasının desteğiyle eğitimine devam eden 15 yaşındaki Sümeyya Ağım, Türk Telekom’un kendi okulları arasında düzenlediği resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında ortaöğretim resim kategorisinde birincilik elde etti. Bilgi için »

 • PepsiCo altı reklam ödülü birden aldı!
  02 Temmuz 2010

  Pepsi, “Pepsi Yaşatır Seni” kampanyası ile Dijital Dalında Büyük Ödül ve aynı dalın Mobil kategorisinde Kristal Elma’nın sahibi oldu. Lipton Ice Tea ile de Televizyon dalında tüm içecekler kategorisinde Kristal Elma’nın sahibi olan PepsiCo, tüm markalarıyla toplamda altı reklam ödülü birden kazandı. Bilgi için »

 • Alpagut Çilingir, Frito Lay Stratejik Planlama ve Yeni Kategoriler Müdürü oldu
  01 Temmuz 2010

  Frito Lay Stratejik Planlama ve Yeni Kategoriler Müdürlüğüne Alpagut Çilingir atandı. Daha önce P&G, Diamondcluster, Coca-Cola, Kraft ve McKinsey & Co’da çeşitli önemli görevlerde bulunan Cilingir, bundan böyle PepsiCo bünyesinde yer alan Frito Lay Türkiye’de markalar için stratejik planlama ve yeni kategorilerin geliştirilmesi konularından sorumlu olacak. Bilgi için »

 • Frito Lay’den Ağaç Dikme Şenliği
  28 Mayıs 2010

  FritoLay, Kocaeli Suadiye Fabrikası’ndaki mikrotüribün tesisi inşası kapsamında İzmit’in 3 ayrı köyüne 500 ağacın dikimini yapıyor. Frito Lay’in TEMA Vakfı ile işbirliği içerisinde düzenlediği, Goncaaydın, Yağcılar, Çalyer Muhtarlarının da katılacağı“Ağaç Dikme Şenliği” , 28 Mayıs 2010, Cuma günü saat 16.30’da gerçekleştirilecek. Bilgi için »

 • PepsiCo, Çin’e gelecek 3 yılda 2.5 milyar dolar yatırım planlıyor
  21 Mayıs 2010

  Yatırımlar; yeni imalat tesisleri kurulması, Ar-Ge kapasitelerinin artırılması, tarım alanındaki çalışmaların ve marka girişimlerinin geliştirilmesini kapsıyor. Bilgi için »

 • PepsiCo ilk çeyrekte yüksek kâr artışı açıkladı
  01 Mayıs 2010

  PepsiCo’nun 2010 yılının ilk çeyreğinde net gelirleri yüzde 13, sabit döviz kurlarıyla net gelirler ise yüzde 11 artış gösterdi. Hisse başına gelirleri 0.89 dolarla yüzde 23 artış gösterirken, sabit döviz kurlarıyla çekirdek hisse başına gelirler yüzde 8 arttı. Faaliyetlerden kaynaklanan nakit akışı 241 milyon dolar, bazı kalemler hariç işletme faaliyetlerinden kaynaklanan nakit akışı ise 794 milyon dolar olarak gerçekleşti. Şirket ilk çeyrekte hisse geri alımları için 735 milyon dolar harcadı. Sabit döviz kurlarıyla çekirdek hisse başına gelir artış hedefi 2010 mali yılı için yüzde 11-13 olarak teyit edildi. Bilgi için »

 • PepsiCo ilk çeyrekte yüksek kâr artışı açıkladı
  27 Nisan 2010

  PepsiCo’nun 2010 yılının ilk çeyreğinde net gelirleri yüzde 13, sabit döviz kurlarıyla net gelirler ise yüzde 11 artış gösterdi. Hisse başına gelirleri 0.89 dolarla yüzde 23 artış gösterirken, sabit döviz kurlarıyla çekirdek hisse başına gelirler yüzde 8 arttı. Faaliyetlerden kaynaklanan nakit akışı 241 milyon dolar, bazı kalemler hariç işletme faaliyetlerinden kaynaklanan nakit akışı ise 794 milyon dolar olarak gerçekleşti. Şirket ilk çeyrekte hisse geri alımları için 735 milyon dolar harcadı. Sabit döviz kurlarıyla çekirdek hisse başına gelir artış hedefi 2010 mali yılı için yüzde 11-13 olarak teyit edildi. Bilgi için »

 • CHEETOS GELİŞİM MERKEZİ ÇOCUKLARI 23 NİSAN BAYRAMLARINI COŞKUYLA KUTLADI.
  22 Nisan 2010

  Toplumsal yaşama sağladığı fayda ile daha nitelikli bir geleceğin yetişmesine hizmet eden Cheetos Gelişim Merkezleri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Mardin’de etkinlikler düzenledi. Mardin Valisi Hasan Duruer, Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu, GAP İdaresi ve PepsiCo yetkililerinin katılımı ile gerçekleşen etkinliklere Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nden 1000’e yakın çocuk katıldı. Bilgi için »

 • PepsiCo Dönüştürücü Şişeleyici Satın Alma İşlemlerini Tamamladı
  01 Mart 2010

  PepsiCo, en büyük iki şişeleyicisi Pepsi Bottling Group ve PepsiAmericas şirketleri arasındaki stratejik satın alma işleminin tamamlandığını duyurdu. PepsiCo, 7,8 milyar dolarlık işlem değerine sahip birleşmenin tamamlanmasıyla Kuzey Amerika’daki en büyük, dünyada da en büyük ikinci gıda ve içecek şirketi haline geldi. Yılda 60 milyar dolarlık gelire ve 285.000 çalışana sahip PepsiCo aynı zamanda atıştırmalık çerez pazarında da küresel lider konumunda bulunuyor. Bilgi için »

 • PepsiCo Güneydoğu Avrupa Bölge Başkanı Ümran Beba, Şirketin Asya Pasifik Bölge Başkanlığına Atandı
  01 Şubat 2010

  Yeni görevini Hong Kong’dan sürdürecek olan Beba, Hindistan ve Çin dışında tüm Asya Pasifik bölgesi için strateji ve iş geliştirme sorumluluğunu üstlenecek. Ümran Beba, 18 ülke ve 6.000 ‘den fazla çalışanının olduğu bu bölgelerdeki birleşme ve satınalma sürecinden de sorumlu olacak. Bilgi için »

 • ANADOLU’YA BEYİN GÖÇÜ DEVAM EDİYOR!
  13 Ocak 2010

  Young Guru Academy ( YGA ) Vakfı’nın Frito Lay’in katkılarıyla gerçekleştirdiği Anadolu’ya Beyin Göçü projesi; Adana, Denizli, Rize’den sonra şimdi de Çanakkale’de projeye katılan 350 ilköğretim öğrencisine, geleceğin sosyal sorumlu lider adayları olma gururunu yaşattı. Bilgi için »